streda 9. júla 2014

How to Pohoda 2014Je to tu, dočkali sme sa, rok sa s rokom stretol, aj vy sa s dakým stretnete, zajtra hurá na Pohodu! Tešiť sa je jedna vec, robiť však týmto správaním druhému zle, tak to sa teda neráta. Ako ostrieľaný harcovník a už po piaty raz za sebou pohodunavštevujúci si dovolím upriamiť pozornosť na zopár nedobrých zvykov, ktorými, prepytujem, kurvíte pohodlie, ktoré na festivale s podobným názvom samozrejme každý chce mať.

Gitara

Ak nie si vystupujúci, nechaj to doma. Najmä keď tvoj repertoár pozostáva z piatich IMT Smiloviek, Yesterday, Creep (to teda si), a k tomu 3 od Pary. Okolo teba do kolečka sedia tak 3-4 dievčatá, ktoré sú už v myšlienkach tvojimi groupies na európskom turné. Prestaň, nechcem, aby si ma s tým budil, lebo budem musieť prísť za tebou a povedať ti to ako Paťo Ivovi: "Zeber si tu svoju lacnu gitaru a pal dopiče! Pri vatru!" A fakt naozaj sa mi hnusí použiť nahlas slovné spojenie "pri vatru". Daj to sem. Dobrý. Utekaj na Tame Impala. (Dobre šak pôjdem aj ja.)

Hovno

Asi to bude čistými jednotkami na základnej škole, matematickou triedou a prestížnym košickým gymnáziom, ale naozaj nikdy som nepochopil, prečo je tak fasa kričať "Hovno*" a čo získam tým, že sa zapojím, prípadne sa na tom zasmejem. Veď aspoň kričte niečo pekné, ako "Láska" alebo "Slobodu Tibetu!" alebo "Sú tuniaky moji ľudia héj?" (Keď ťa začujem v dave, beriem ti pivo) Každopádne, taký krásny festival a tak ho chcete osrať? Slušne, detiská.

Pokec

Keď budeš čumieť do telefónu, nechoď do prvých radov. Keď sa chceš rozprávať o tom, jak je Mišo zjebaný v stane, nechoď na koncert. Potom tu sú tí roztlieskavači, ktorí neúnavne ako jediní v 10-tisícovom dave bijú o seba dlaňami a po približne po dvoch osmičkách to do fade outu vzdajú. Často sprevádzané aj vykrikovaním rovnakého pokriku na každý tlesk. Choďte preč.

Pálenku si vždy prelej do plastu, kašli na sklo. Kašli na skejty a longboardy, safety first. Netlač sa na mňa, neprebiehaj ma pod pódiom, ak už nie je kam a nefajč v krytých stageoch. Diky. :)

Aby som ale nebol za zlého, pridávam pár zaručených tipov:

Kraftwerk:Tame Impala:Moderat:film Hrana:
Korben Dallas:Moja Reč a Komplot:
A Tribe Called RedThe Afghan Whigs:

Budúci blog bude o neviemeštečom.

*o je periodické

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára